Zažiarte na jeseň v zlatých tónoch

Jeseň prináša so sebou kratšie dni, skoršie stmievanie, a preto je ideálnym obdobím na zaobstaranie si nových svietidiel, ktoré vás optimisticky prenesú cez sychravé a upršané dni. Novinkou nachádzajúcej sezóny sú svietidlá v zlatých farbách…

Zlatá farba odnepamäti vzbudzovala obdiv a bola znamením bohatstva a luxusu. A práve teraz je jednou z najhorúcejších trendových farieb, ktoré sa uplatňujú v dizajne interiérových svietidiel. Je symbolom slnečného svetla, úspechu, hojnosti a znakom vznešenosti, pravdy a nesmrteľnosti. Zlatá farba pomáha navrátiť stratenú energiu, optimizmus a stimulovať tvorivosť. Je to farba najvyšších hodnôt, idealizmu, šľachetnosti a univerzálnej lásky. Túto farbu plnú pozitívnej energie, noblesy a hojnosti by bolo škoda nemať u seba doma, čo poviete?

Nové svietidlá v zlatých odtieňoch vzbudzovali obrovský záujem a nadšenie v stánku EGLO už na tohtoročnom veľtrhu Light and Building vo Frankfurte nad Mohanom. Konečne však môžu zažiariť aj u vás doma. Napríklad svietidlá PINTO GOLD, ktoré po zasvietení „oblečú“ celú miestnosť do nádherného zlatého jagavého rubáša. Alebo lampy VISERBELLA s luxusným nádychom v zlatistom tóne, použitom na tienidlách. Zlatá farba je výrazná už sama o sebe, preto zvyšok interiéru nechajte v jednoduchom koncepte a minimalizme, nech zlaté lampy budú dominantou a šperkom celej miestnosti. Skvele sa budú dopĺňať napríklad s cyklámenovou farbou, ktorú môžete použiť na doplnkoch, ako sú vankúše, prípadne „statement“ kreslo.

Nezabudnime však ani na osvedčenú kombináciu zlatej a čiernej farby, ktorej výsledkom sú elegantné a pompézne svietidlá. Závesná lampa CANNINGTON, SAVIGNANO či AUSTELL zveľadia každý interiér a premenia ho na luxusný príbytok hodný kráľa. Ak však túžite len po menšom „osviežení“ interiéru, punc prepychu mu dodá napríklad stolné svietidlo CARLTON s netradičným kovovým stojanom v zlatej farbe a s čiernym tienidlom so zlatou farbou na vnútornej strane.