Deň začína večerom

Čas neskoršieho stmievania a teplejšieho počasia nahráva príjemným posedeniam v záhrade, na terase alebo na balkóne. Kvalitne prežiť tento večerný čas môžete v prítomnosti priateľov, rodiny a všetkých blízkych. Vonkajšie svietidlá vám pri tom budú užitočným pomocníkom.

Či už máte rodinný dom, víkendovú chatu so záhradou alebo terasou alebo len klasický byt s balkónom, nič nie je príjemnejšie ako po príchode z práce zahodiť stres a povinnosti a užívať si na týchto miestach relax a pohodu. Okrem príjemnej spoločnosti, chutného občerstvenia nezabudnite na kvalitné vonkajšie osvetlenie, ktoré večernú idylu predĺži a dotvorí okolitú atmosféru. Spoločnosť EGLO pripravila niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré spĺňajú tie najnáročnejšie kritériá kvality a zároveň upútajú svojím dizajnom. Trendom sú jednoduché a minimalistické svietidlá v čiernej, bielej, sivej či striebornej farbe.

Na stene

Jedným z najpoužívanejších vonkajších svietidiel sú nástenné lampy, ktoré poskytujú priame svetlo na terasu, balkón či okolie domu. Novinkou medzi nimi je napríklad MERLITO v zaoblenom dizajne v antracitovej alebo striebornej farbe. Podobný dizajn nájdete u svietidiel CISTIERNA s dvojicou plastových bielych tienidiel v kombinácii s antracitovou alebo striebornou farbou.

Pre milovníkov vintage štýlu je tu svietidlo AIROLA v čiernej fabre, efektnejšie však pôsobí v dizajne antickej medenej. Vďaka pozinkovanému povrchu tienidla je odolné voči nepriaznivému počasiu. Do lampy zvoľte žiarovku s teplým odtieňom bielej a večerná atmosféra tak získa útulnejší dojem.

Pôsobivé gule

Jednoduché, ale zároveň efektne pôsobiace svietidlo v tvare gule. To je stojacia lampa MONTEROLO, ktorá sa bude vynímať na terase alebo na trávniku. Kvalitné prepracovanie odolá dažďu aj iným poveternostných vplyvom.

Úspornejšie svietenie

Ak chcete pri svietení ušetriť, vyberajte do svietidiel LED svetelné zdroje. Vhodným tipom sú aj solárne svietidlá, novinkou je napríklad nástenná lampa CASABAS, ktorá naviac disponuje pohybovým senzorom. Ten zaberá až do vzdialenosti 9 metrov a pod 140 stupňovým uhlom.